Zelený objektív

Opäť je tu Zelený objektív, súťaž pre mladých fotografov, tentokrát na tému Les. Zapojte sa a pošlite svoje fotografické dielka do Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene.

Ciele organizátorov (Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene, Združenia lesníčiek a Združenia zamestnávateľov Lesného hospodárstva na Slovensku) sú od počiatku súťaže v roku 2001 stále rovnaké: „preskúmať“ vzťah mladých ľudí k prírode, obzvlášť k lesu. V rámci svojich možností sa snažia podporiť mladých fotografov, milovníkov a ochrancov prírody, turistov a vôbec každého mladého človeka, ktorý rád chodí do lesa s fotoaparátom. Dávajú im možnosť predviesť svoj talent, dobré oko, zručnosť i estetické cítenie, porovnať svoje nadanie s rovesníkmi a verejne sa prezentovať na výstave.

Z technických parametrov organizátori upozorňujú predovšetkým na fakt, že treba poslať hotové fotografie väčších formátov (najlepšie A4 alebo väčšie), keďže fotografie budú po vyhodnotení súťaže vystavené. Výber formátu je však v konečnom dôsledku na autorovi, sám musí zvážiť, aký najlepšie vyhovuje jeho dielu. Ideálne je poslať fotografie vyhotovené profesionálne na fotografickom papieri, keďže fotografie vytlačené na kancelársky papier farebnou tlačiarňou mali v minulosti v súťaži menšie šance a ich výsledný efekt často pôsobil až kontraproduktívne. Je lepšie poslať dve väčšie, kvalitne zhotovené fotografie, ako päť zle vytlačených obrázkov.

Bližšie informácie možno získať na webovej stránke TU (nájdete tam i galérie z minulých ročníkov). Uzávierka súťaže je 30. novembra 2014. Fotografie treba odoslať poštou alebo osobne doručiť do Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene (Námestie SNP 23/35).

07. 11. 2014   |   Galina Kacejová