Svete, dívaj sa, prichádzame!

Vnútro našej secesnej krásky je obvešané množstvom triednych tabiel. Niektoré sú naozaj poriadne staré. A do tejto zbierky žiackych, ale i učiteľských tvári z dávnych liet každý rok pribúdajú duše nové. Nebude tomu ani tento rok ináč. Ale najprv sa treba v uliciach pochváliť...

10.05.2024

Odzvonil zvonec...

Maratón ceremónií pokračoval druhým dňom. Štvrtáci a oktaváni vymietli všetky kúty našej vzdelávacej pevnosti, od riaditeľne až po kuchyňu, narobili neplechu, odzvonili si na legendárny zvonček a po slávnosti na dvore vyvetrali aj tablá v uliciach.

10.05.2024

Posledné soirée 

Rozlúčkový večierok, vynášania tabla, ústne maturity, vysvedčenie a adieu... Maturanti, neúfajte, lež vychutnávajte plnými dúškami! Posledné chvíle v stredoškolskom vesmíre... Tak ako ostatný večer plný humorných situácií, spomienok a bujarej zábavy :-D

09.05.2024

Londýnske klapancie

Mesto hneď tu za rohom, s takmer 9 miliónmi obyvateľov, spíkujúce našim druhým materinským jazykom... No nenavštív ho... Nezašli sme tam však prvýkrát, lež v pravidelných intervaloch unášajú naši angličtinári žiakov do tohto multilinguálneho kotla.

03.-09.05.2024

Niečo sa chystá...

Niekdajšej zabudnutej uzamknutej zdevastovanej časti našej secesnej krásky sa členovia študentského parlamentu rozhodli vdýchnuť nový život. Vyhrnuli si rukávy a od podania projektu až po jeho fyzickú realizáciu stvorili niečo, čo o chvíľu nielen "začujete"...

04.03.-07.05.2024

Oj na Mariahure dva duby...

Počas prijímacích skúšok bola časť osadenstva našej vzdelávacej pevnosti z praktických dôvodov vyslaná za jej múry. I vybrali sa do miestnych lesov a hájov lokálnu faunu a flóru trošku poobkukávať a kyslík do zásoby nasať, veď perné dva mesiace sú pred nami.

02.-06.05.2024

Svetový hosť opäť "doma"

Henrieta Farkašová, najlepšia paralympionička sveta, pochádza z Rozňavy, aj k Levoči má však blízko. Veď práve tu strávila 5 rokov svojho štúdia. Rozprávali sme sa nielen o jej kariérnych úspechoch, ale taktiež o strastiplnej ceste k nim.

30.04.2024

Bronzové "dééé" 

Paulína Ulčáková a Elena Chmelíková sa v okresnom kole olympiády z biológie, kategória D, stali úspešnými riešiteľkami, pričom Paulína si svojimi vedomosťami a schopnosťami vybojovala spomedzi prítomných malých vedátorov 3. miesto. Blahoželáme ;-)

25.04.2024

Maltské more, skaly a vietor

V rámci programu Erazmus sa ďalšia várka našich žiakov zúčastnila tentokrát pobytu na Malte. More, skaly, vietor, prekrásna architektúra, milí ľudia a vietor... - kúsky z tohto všetkého, doslova, si naši erazmáci priniesli po týždni ostrovného pobytu na rodnú hrudu.

14.-19.04.2024

Narcismi proti rakovine

Žiaci znovu pomohli dobrému účelu. Každoročne v útrobách školy a uliciach mesta pomáhajú Lige proti rakovine v rámci verejnej zbierky počas Dňa narcisov vyzbierať čo najviac príspevkov od darcov pre pomoc ľuďom postihnutým touto zákernou chorobou.

18.04.2024

Druhý príchod štúrovcov

Pri demonštratívnom odchode slovenských študentov z Bratislavy do Levoče pred 180 rokmi vznikla hymnická pieseň Nad Tatrou sa blýska. A presne tento čriepok z dejín si dnes pripomínali Levočania a v role štúrovcov aj žiaci z nášho gymnázia.

18.04.2024

Tri body k striebru 

Krajského kola v basketbale žiakov stredných škôl sa zúčastnilo deväť tímov z Prešovského kraja. Napokon zaslúžene zvíťazili chlapci z Gymnázia Dominika Tatarku v Poprade. Súboj o 2. miesto bol však dramatickejší. Striebro nám ušlo o tri body :-(

16.04.2024

Celoštátna bioriešiteľka

Ďalší ročník biologickej olympiády je za nami. Tento rok Katka Kellnerová získala 3. miesto a z krajského kola postúpila do celoštátneho, v ktorom je úspešnou riešiteľkou. Bola účastníčkou celoštátneho kola už po tretíkrát a patrí tak do dvadsiatky najlepších.

12.-14.04.2024

Volejbalový zázrak

Na domovskej pôde a pod organizačným dohľadom nášho gymnázia sa uskutočnilo okresné kolo stredných škôl vo volejbale, ktorého víťazom sa napokon stal náš tím. Po napínavom finále s úhlavným nepriateľom z Assisi, si naši vypratali poličky pre ďalšie zlato.

11.04.2024

Predsabinovskí rakeťáci

Z krajského kola v bedmintone sa nám znavení, ale v celku, vrátili naši rakeťáci. Úhlavného nepriateľa zo sabinovských lúk a hájov nechali vo výslednom rebríčku za sebou, čo ich zaiste bude hriať pri srdci, keď budú dnes zaspávať spánkom spravodlivých...

10.04.2024

Hviezdoslavova Tatiana

Mestské divadlo v Levoči dnes hostilo jubilejný 70. ročník okresného kola súťaže Hviezdoslavov Kubín. Nás reprezentovali Branislav Gura z prímy a Tatiana Piatniková zo sekundy. Napokon ocenenie za 2. miesto vo svojej kategórii získala Tatiana.

10.04.2024

Vŕtajúc sa v hudbe

V aule gymnázia sa uskutočnil prvý z radu kvízov, ktoré si pre žiakov našej školy pripravili členovia študentského parlamentu. Témou bola hudba. Všakovaké otázky prevetrali znalosti od rozpoznania starých hudobných nástrojov až po súčasné "tuc-tuc".

09.04.2024

Matematické striebro

V príme A sa pohybuje "živé striebro". Hoc "živé striebro", ale "má Filipa". "Má Filipa", ale nie hocakého, lež matematického. Reč je o Adamovi Petrekovi, ktorý v okresnom kole Pytagoriády, kategória P6, získal 2. miesto. Blahoželáme ;-)

09.04.2024

Magický svet fotografie

V rámci projektu Radnica otvorená komunitám sme boli pozvaní do zrekonštruovaných priestorov historickej radnice, kde sme s veľkým záujmom sledovali prácu fotografa Petra Župníka, ktorý nás voviedol do svojho magického sveta.

04.04.2024

Svet operených rytmov

V rámci projektu Radnica otvorená komunitám sa v jej útrobách uskutočnil workshop Inšpirujúci svet tanca, hudby a spevu. Nemohli sme chýbať. Lektorka podujatia, Lucia Šajtlavová, rozpohybovala všetkých a všetko v rytme ohnivých latinoamerických melódií.

03.04.2024

Ámosove "narodky"

Ku sviatku (m)učiteľov študentský parlament tentokrát pripravil milé poďakovanie nie z ríše flóry - hoc celulóza je tiež odtiaľ - lež z "ríše" motivačných diplomov, aby vo svojej práci nepoľavovali a naďalej zostávali plní entuziazmu :-)

28.03.2024

U spišských Indiánov 

Boli sme fandiť miestnemu hokejovému klubu Spiš Indians, v ktorom pôsobia aj naši žiaci. A hoci zápas nedopadol najlepšie - súperi im uštedrili zrdvujúcu porážku - atmosféra bola skvelá. Nabudúce sme tam zas a znova a ešte hlučnejší :-D

27.03.2024

Smečujúca kompánia

Predveľkonočné dní každoročne spestrí medzitriedny volejbalový turnaj. Ľúty boj sa ale tentokrát nekonal. Pretože favoriti zo zmiešanej tretiackej a sepťáckej kompánie mali v tíme tri "vežiaky". Napínavejší súboj zviedli o druhé miesto maturanti s druhákmi a sexťákmi.

25.03.2024

Naši študenti deťom

Aj tohto roku sa naši študenti zapojili do verejnej zbierky Hodina deťom. Vo svojom 25. ročníku podporí organizácie pomáhajúce jednorodičovským rodinám, rovnako ako aj individuálnych príjemcov z radov samoživiteľov.

21.03.2024

Sekunda s plazmi 

Sekunďáci trochu plazy v košickej ZOO "vyobšívali" a potom sa ledva z tutanchamonského "eskejprumu" vyslobodili. Všetko pod kuratelou triedneho učiteľa, že reku vyvetrať hlavy a popritom utužovať medzipredmetové vzťahy. No komu je u nás lepšie? ;-)

20.03.2024

Zlatí basketbalisti

V okresnom kole basketbalového turnaja stredných škôl si to naši šráci namierili rovno na zlatom vykladané stupienky. Ani dievčence samozrejme nechceli zostať v tieni a tak sa do školy vrátili očačané striebrom. Blahoželáme a držíme palce v krajskom kole ;-)

20.03.2024

Čitateľský maratón

Linka detskej istoty organizuje od roku 2008 s cieľom podporiť a zvýšiť záujem detí a mládeže o čítanie kníh detský čitateľský maratón, ktorý prebieha na viacerých miestach po celom Slovensku. Aj my sme sa zapojili a to v priestoroch knižnice Jána Henkela v Levoči.

20.03.2024

Simulovaný prezident

Aj žiactvo našej školy - spolu viac ako 24-tisíc stredoškolákov na celom Slovensku - si od 18. do 20. marca vyskúšalo voľbu prezidenta. V prvom kole u nás zvíťazil Ivan Korčok. V celoštátnych výsledkoch bol tiež víťazom. Získal takmer 60 percent hlasov.

18.03.2024

Vybito vybíjať vo vybíjanej

V okresnom kole vybíjanej žiačok základných škôl a osemročných gymnázií skončili spomedzi ôsmich družstiev na 3. mieste naše "malé" bojovnice, ktoré súperkám nič nedarovali a vybito vybíjali rovnako vybité vybíjačky. Blahoželáme ;-)

15.03.2024

Zmaturujem - nezmaturujem?

Došiel na psa mráz a na štvrtákov maturity... V týchto dňoch prebieha na stredných školách externá časť maturitnej skúšky a písomná forma internej časti. A ako sú ich pocity zlučiteľné s realitou, dozvieme sa o pár týždňov, keď dôjdu výsledky :-D

12.-14.03.2024

Chemické víťazstvo

V okresnom kole olympiády z chémie, v kategórii D, zažiaril Šimon Chmelík, ktorý sa vedomosťami a praktickými zručnosťami v neľahkej konkurencii miestnych chemických vedátorov umiestnil na 3. mieste. Blahoželáme ;-)

14.03.2024

Geoexperti vo "švungu"

Na okresnom kole geografickej olympiády naši žiaci obsadili až dve priečky, Šimon Chmelík sa umiestnil na 2. a Viliam Vaľko na 3. mieste. Ďalšími úspešnými riešiteľmi sú Karolína Kellnerová, ktorá skončila na 5. a Matúš Sámel na 6. mieste.

12.03.2024

Predčítam, predčítaš...

Členovia nášho študentského parlamentu sa rozhodli v rámci mesiaca knihy priložiť ruku k dielu a s vôľou podporiť u detí predstavivosť a kreativitu, vybudovať základy čitateľskej gramotnosti a kritického myslenia, zamierili medzi tých najmenších v našom meste.

04.-08.03.2024

Medzinárodný deň žien

Medzinárodný deň žien stanovený OSN na tento dátum si každoročne pripomíname aj v našej škole, aby sme mali neustále na pamäti, akú dôležitú a nenahraditeľnú rolu hrajú v našich životoch ženy, dievčatá, mamy, babky, sestry, priateľky.

08.03.2024

Presolená polievka 

Aj tohtoroční žiaci prímy experimentom porovnávali vodné plochy Ázie odlišujúce sa slanosťou. A v ktorom z týchto vodných svetov by sa naši "najmenší" omočili najradšej? Jednoznačne v Mŕtvom mori - riadne presolenej "polievke".

23.02.2024

Z chladného Severu

Naši piati erazmáci a ich pedagogickí supervízori sa po týždňovom pobyte v zamrznutom Štokholme vrátili vcelku a vysmiatí, do prasknutia plní zážitkov, ktoré sa zaiste pýtajú na svet... No kto by sa bránil sile švédskych povedačiek...? :-D

11.-16.02.2024

Valentínske (h)lásky 

Kiežby sa všetci celý rok toľkými ňu-ňu-ňu a cmuky-cmuk zahŕňali, koľko sa toho dnes sypalo chodbami, triedami a učebňami našej secesnej krásky! Kiežby sa zajtra všetci prebudili vyhnúc sa opici z valentínskej (h)lásky a jediným problémom boli vrásky!

14.02.2024

Biomarkérka neobvyklá

Naša žiačka z čeľade "kvartovité" Zuzka Zuščáková sa umiestnila v okresnom kole biologickej olympiády na 3. mieste. V konkurencii malých vedcov okolitých škôl a záhaľky sociálnych sietí je to zakaždým veľký úspech. K čomu jej blahoželáme ;-)

14.02.2024

Florbalová perepuča

V okresnom kole florbalového turnaja stredných škôl naše "panstvo" ovládlo prvú priečku zlatom páchnucu. Samozrejme "dámstvo" sa nedalo zahanbiť, kontrolovalo im strieborným odleskom z druhého stupienka víťazov. Blahoželáme ;-) 

13.02.2024

Správa v malíčku

V napínavom celoslovenskom finálovom súboji olympiády o verejnej správe organizovanej Univerzitou sv. Cyrila a Metoda v Trnave získal spomedzi deviatich družstiev tím z nášho gymnázia po rozstrele fantastické druhé miesto. Blahoželáme ;-)

08.02.2024

Deň otvorených dverí 

Prievan otvorených dverí v našej vzdelávacej pevnosti navial niekoľko desiatok záujemcov do jej útrob a rozfúkal ich chodbami, učebňami, triedami za aktívnej asistencie opantaných takto pred rokom. Dúfame, že sa v septembri s väčšinou z nich vidíme už v laviciach ;-)

06.02.2024

Zmrznutí výskumníci

Vzdelávacou pevnosťou sa nám premávali potenciálni záujemcovia o zdieľanie rovnakých školských osudov - viď Deň otvorených dverí - zatiaľ čo my sme sa vybrali trošku prevetrať Žabou cestou. Biológia v praxi. Reku, čo robia žaby v zime... Nuž spia a my mrzli. 

06.02.2024

Strieborná spíkerka

Spomedzi nadupaných spíkujúcich konkurentov zo šíreho školského prostredia miestneho okresu si naša sekunďáčka Tamara Bednárová v kategórii 1A olympiády z anglického jazyka vybojovala striebornú medailu. Blahoželáme ;-)

05.02.2024

Florbalové matiné

V okresnom kole základných škôl a osemročných gymnázií vo florbale, v ohlušujúcej atmosfére burácajúceho publika, si naši bojovníci z prímy až kvarty spomedzi deviatich tímov vybojovali bronz a divožienky z prímy až tercie striebro.

29.-30.01.2024

Nadýchaní Valenciou

V rámci programu Erazmus+ sa naša prvá várka poznávaniachtivých ocitla v španielske Valencii. Neopakovateľnú atmosféru starého mesta, pláži, mora i miestnej školy nasávali chvatne, veď jeden týždeň to je menej ako málo a teda dôvod na návrat ;-)

13.-19.01.2024

Na lyžiach Tatrami

V objatí zasnežených hôr s plnými bruškami, nedospatí, lebo veď párty, párty, jééé..., uhraní kariet, so svalovicou na dva týždne, no hlavne s fóbiou na bielu farbu a H20 v tuhom stave. Ach, pondelkový návrat do lavíc bude bolestivý... :-D

08.-12.01.2024

Sekunda na Hrebienku

Sekunďáci sa s triednym vybrali na čerstvý vzduch. No Šišpľac za školou im je nič, Mariánska hora nad mestom málo. Tatry, Hrebienok, Tatranský ľadový dom, sneh, sane, po tom ich pľúcka pišťali. Chladná náhrada za koncoročný výlet sa možno zvykom stane ;-)

11.01.2024

Vianočné hopsasa

Predvianočný týždeň bol nabitý podujatiami od vianočnej akadémie, cez basketbalový turnaj až po novinku vykúzlenú sekunďákmi, vianočnú párty Winterwonderland. Vyvrcholili tak naše školské oslavy Vianoc a teraz hor sa prázdninovať ;-)

22.12.2023

Basketbal pod stromček

Čarovné účinky gumidžúsu priniesli svoje ovocie. Gumkáči zo IV.A a oktavanské princezné vybojovali prvé miesto v medzitriednom predvianočnom a ešte aj basketbalovom turnaji. Ostatní utrieť slzu a hybaj ho trénovať. Úspech praje pripraveným ;-) 

21.12.2023

Vianočná akadémia

Končiacemu kalendárnemu roku kraľuje na logistiku náročná akcia, ktorej sa tohto roku zhostili žiaci II.A a sexty. Názvom "Akdémia" sa honosí a načim dodať, že vianočná je skrz-naskrz. Veríme, že ste si užili každé sústo. Šťastné a veselé Vianoce všetkým ;-)

20.12.2023

Interaktívny biznis workshop

V rámci interaktívneho workshopu spoločnosti INOVEUM získali žiaci cenné rady a skúsenosti pre rozbehnutie svojho vlastného biznisu. Kiežby táto príležitosť nebola len príležitosťou, ale pevnou súčasťou rozvrhu.

15.12.2023

Mikulášske kreácie

Rozvoniavalo u nás Vianocami. Veď na svätého Mikuláša... Nielen obvyklý mikulášsky ansámbel a jeho pupkatý predseda sa tu vŕšil na zlých deťoch a učiteľoch, ale sa i kreatívne tvorilo, zdobilo a to pod drobnohľadom hosťa z "Pečie celé Slovensko".

06.12.2023

Beseda so Šefčíkom

V rámci 110. výročia našej secesnej krásky nás postupne poctia svojou návštevou hostia z radov našich bývalých absolventov. Jedným z nich je aj Valentín Šefčík, ktorý je známy predovšetkým ako autor poézie pre deti a mládež.

06.12.2023

Keď sa opäť zvianočnieva

Žiačky školský parlament, akčné to školské teleso, pošteklil znova raz kreatívne črievko i zmysleli si jeho členovia, prečo len ozdobiť vianočný stromček, prečo nie až ozdobiť... A tak celá škola vyrábala ozdoby až sa konáre, vetvičky, ba i halúzky ohýbali...

05.12.2023

Beseda s Herzegom

Zavítal k nám absolvent nášho gymnázia Michal Herzeg, s ktorým sme sa rozprávali o živote hendikepovaného človeka, o jeho štúdiu aj o práci redaktora v Slovenskom rozhlase. Ďakujeme Knižnici Jána Henkela v Levoči za toto príjemné stretnutie.

05.12.2023

Koľko lásky sa zmestí?

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Veľa, ale nikdy nie dosť. Preto sa každoročne zapájame do tejto celoslovenskej vianočnej výzvy. Dúfame, že naši žiaci takto aspoň trošku potešia srdcia slovenských seniorov, ku ktorým krabičky práve putujú.

04.12.2023

Tsunami zo Širokého

Týždeň čľapkania sa, nasávania nových techník, ale i súťaže o najväčšieho "čapaka". Čo však s naším paleolitickým mozgom v antropocénnych telách, najväčším to nepriateľom? Už v pondelok začne vykazovať fyziognomické znaky odporu...

27.11.-01.12.2023

Nemecky dýchajúci

Pre nemčinu dýchajúcich je ako šafránu. Roku Pána 2023 sa ich pre potreby školské naškrabalo pätnásť, tak poď ich odradiť - spáchali sme olympiádu. V kategórii 2A veniec z bobkového listu napokon patrí Martine a Oliverovi a v kategórii 2B Damiánovi a Chiare.

29.11.2023

Holandské hospitácie

Naše pani učiteľky Táňa a Biba sa v rámci programu Erazmus ocitli na učiteľskom výmennom pobyte v rovinatom Holandsku, neďaleko Amsterdamu. Počas týždňa nakukli do hrncov holandského chváleného školského systému a čo-to okoštovali z ich kultúry.

20.-24.11.2023

Litomyšlskí spolužiaci 

Naši druháci počas troch dní spoznávali v Litomyšli mesto, jeho pamätihodnosti, okolitú prírodu aj spôsob výučby. Návštevou ich sprevádzali študenti družobného Gymnázia Aloise Jiráska. Už sa tešíme, kedy návštevu opätujú a zavítajú do našej vzdelávacej pevnosti ;-)

19.-22.11.2023

Za verejné blaho

Na krajskom kole olympiády o verejnej správe nás v Košiciach reprezentovalo kvarteto oktavánov. Vedomosťami a schopnosťami porazili všetku prítomnú stredoškolskú konkurenciu a ako najlepší v kraji postupujú na celoslovenské kolo do Trnavy.

22.11.2023

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Pasúc oči, telo i dušu

Tento príspevok nie je pre alergikov! - Pohyb na čerstvom vzduchu ešte nikomu neuškodil. Navyše hľadieť do zeleného pôsobí aj na zrak blahodárne. Poď ho preto celá škola "na pašu", jedni za "zbojníkmi" druhí za "medveďmi. Uhádnete, kde sme teda boli? :-)

06.09.2023

Smútiac začínavší

Školský rok má tiež svoje ročné obdobia. Začína jeseňou a leto len tak lízne. Našťastie. Nebolo tomu inak ani v 109. školskom roku našej secesnej krásky. Jej stodesiate narodeniny sme tak dnes všetci došlí načali smútiac za letom prázdninovým...

04.09.2023

Kontakt

  • Gymnázium J. Francisciho-Rimavského, Kláštorská 37, Levoča
  • riaditeľ školy: 0534514255
    zástupkyňa riaditeľa: 0534512250
    sekretariát školy: 0534512252
    školská jedáleň: 0534512512

Informácie

Galéria