Vôňe jazykov

Ochutnávali sme, voňali, skúmali, spievali i diskutovali... Lahôdky našich európskych susedov, ktorých jazyky počas školského roka nasávame, ale i miestne špecifiká. V rámci Európskeho dňa jazykov sa priestory školy stali na krátky moment kultúrnym kolbišťom.

26.09.2019

Literárna pochúťka

V rámci literárnej exkurzie sme sa s prvákmi, kvinťákmi a sekunďanmi vybrali do oravských končín. Navštívili sme uja Hviezdoslava, zašli sme na pár rečí aj ku Kukučínovcom a neobišli sme ani Čaplovičovu knižnicu v Dolnom Kubíne.

25.09.2019

Nebojme sa netopierov

Zavítali sme do Východoslovenského múzea, lebo tam sa neboja netopierov... Ani my sa nechceme! Múzeum pripravilo pre školy interaktívnu prednášku s dielňami, aby preklenulo hlbokú priepasť medzi našimi dvoma cicajucími druhmi :-)

25.09.2019

Vetráme nôžkoboľov

Bolo načim po pár týždňoch v škole vytriasť blchy neposednosti. A hoc sa vzpierali mocne, očista dokonaná jest! Účelové cvičenie naprieč ročníkmi v horách okolo Levoče nemohlo nechať nikoho na pochybách. Ani geometrickým radom sa zvyšujúce počty nôžkoboľov...

23. - 24.09.2019

Pamätná tabuľa Rudolfa Jurika

V spolupráci s organizáciou Politickí väzni - Zväz protikomunistického odboja bola pred aulou slávnostne odhalená tabuľa na pamiatku výnimočného človeka pôsobiaceho na našom gymnáziu, prof. Rudolfa Jurika, ktorý sa postavil totalitnému režimu.

24.09.2019

Upracme (si) Levoču!

Dievky a junáci z II.A sa s vervou pustili do čistenia Levoče spolu s ďalšími dobrovoľníkmi v rámci Svetového čistiaceho dňa. Nelegálne skládky ukryté kade-tade v romantických zákutiach perly Spiša nemali šancu. Či dá sa zmysluplnejšie tráviť voľný čas?

21.09.2019

Košický klímaštrajk

V rámci celosvetového hnutia mladých bojujúcich proti klimatickej kríze sa dnes konali protesty vo viacerých mestách. Na košickom námestí sa k protestujúcim pridali aj naši študenti z II.A, ktorým dôsledky zmeny klímy nie sú ľahostajné a záleží im na budúcnosti nás všetkých.

20.09.2019

Biela pastelka v uliciach

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorej cieľom je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Každý rok sa do zbierky zapájajú aj naši študenti ako dobrovoľníci. Všetkým dnešným darcom veľké ĎAKUJEME!

26.09.2019

Rok plný Štefánika

Naša bývalá žiačka Simona, študentka medzinárodných vzťahov v Prahe, v rámci vyhlásenia roku 2019 vládou SR za Rok Milana Rastislava Štefánika, predstavila tohto velikána najmladším žiakom štýlom televíznej vedomostnej súťaže.

20.09.2019

Slovan vs. Besiktas

V Bratislave to vrelo, burácalo, jedny ústa neostali ticho, z prasknutých ušných bubienkov sa valili potoky krvi... A hádajte, kto bol najhlučnejší...? Medzinárodný futbalový zápas Slovana Bratislava proti Besiktasu Istanbul ovládli deti z celého Slovenska.

19.09.2019

Obsadzovanie teritória

Odkedy je škola školou, v máji "stráca", aby mohla v septembri "nájsť". Maturanti sa rozutekali do sveta a na voľné stoličky zasadli noví nájomníci Rokfortu. A čo sú oni horší? Keď štvrtáci tu mali "označkovaný" každý kút, načim i prvákom začať obsadzovací proces...

19.09.2019

Matematický roadtrip

Putujú po Slovensku, aby sa mohli stretnúť napríklad aj s nami... Ukazujú krásu matematiky a fyziky a radosť z objavovania prírodných zákonitostí. Každý deň v inom meste, na inej škole, na inom námestí. Nadšenci z P-MATu a ich Roadtrip.

16.09.2019

Turistický kurz za humnami

V lone Levočských vrchov na trojdňovej výprave s tretiakmi... Turistický kurz sme načali výšľapom do rázovitej dedinky Uloža a od toho momentu sa krasnô už len stupňovalo. Z našej "partizánskej" stanice sme robili "výpady" do široka-ďaleka.

11. - 13.09.2019

Medzi policami kníh

A či len chlebom je človek sýty? To by sme sa od zvieratiek teda veľmi nelíšili... A či len v škole sa možno učiť? To by sme sa veľmi líšili... Niet príhodnejšieho miesta na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti ako medzi policami plnými múdra a krásna.

13.09.2019

Deväť krát deväť

Keď sa povie Sudoku, predstavíme si čísla v mriežke 9x9. Preto nie je žiadnym prekvapením, že práve 9. september sa stal jeho medzinárodným dňom. Ako ho osláviť? Predsa riešením! A presne tak k tomu aj žiaci naprieč ročníkmi pristúpili.

09.09.2019

Oceňovanie "dofákov"

Študenti sa ostatný školský rok snažili všakovakými silami prekračovať svoje komfortné zóny a napokon absolvovali výskumnú expedičnú výpravu v Levočských vrchoch. Miša a Ivana sa reprezentujúc celý tím zúčastnili slávnostného oceňovania medzinárodných cien vojvodu z Edinburgu.

03.09.2019

Maľovanie nových tvárí

Predsieňou k veľkej imatrikulačnej slávnosti nových nájomníkov našej vzdelávacej pevnosti je už tradične ich hromadné dobrovoľno-nedobrovoľné zmaľovanie tváričiek, prípadne iných telesných oblastí... Šikuľky z III.A sa toho zhostili zhurta.

03.09.2019

Začiatok školského roka

V kalendári zase raz svieti začiatok školského roka. Vítame všetkých žiakov a ostatných jej obyvateľov, predovšetkým však nových prímanov a prvákov. Prajeme vám veľa pozitívnych zážitkov, priehrštia úspechov a permanentnú búrku synapsií ;-)

02.09.2019

Kontakt

 • Gymnázium J. Francisciho-Rimavského
  Kláštorská 37, 05467 Levoča
  GPS: 49°1'30" N, 20°35'10" E
 • riaditeľ školy: 0534514255
  zástupkyňa riaditeľa: 0534512250
  sekretariát školy: 0534512252
  školská jedáleň: 0534512512

Informácie

Galéria