• °

  Veľkonočný volejbalový turnaj

  Medzitriedne pokonanie dnes vyvrcholilo veľkým finále, v ktorom sa napokon na 4. mieste umiestnila II.A, bronzovú medailu si odnášajú štvrtáci, striebornú tretiaci a celkovými víťazmi sa stali študenti oktávy. Blahoželáme.   VIAC »

  28.03.2018

 • °

  Matematický mozoček z prímy

  Jankovi Palubovi z prímy A blahoželáme k fantastickému tretiemu miestu okresného kola Pytagoriády.   VIAC »

  14.03.2018

 • °

  Chemickí olympionici z kvarty

  Našim úspešným vedátorom z kvarty, Martinovi Strážikovi za prvé miesto a Romane Haniskovej za druhé miesto v kategórii D okresného kola chemickej olympiády, srdečne blahoželáme a držíme palce v krajskom meste.   VIAC »

  23.03.2018

 • °

  First Lego League

  V rámci medzinárodnej robotickej súťaže zameranej na hľadanie sofistikovaných riešení naši žiaci navrhli, postavili a naprogramovali robotov určených na plnenie konkrétnych úloh a ako tím AREM420 sa zúčastnili na regionálnom kole súťaže v Poprade.   VIAC »

  14.12.2017

 • °

  Vianočný basketbalový turnaj

  Po strhujúcom finálovom zápase medzi druhákmi a kvarťanmi za búrlivého skandovania sa zrodilo prvé historické víťazstvo "malého" Dávida nad "veľkým" Goliášom. Kvarta porazila druhákov! V dievčenskej kategórii zvíťazili amazonky zo IV.A.   VIAC »

  20.12.2017

 • °

  Vianočná akadémia

  Ďakujeme všetkým študentom a pedagógom podieľajúcim sa na príprave tohtoročnej akadémie, bez ktorej by sa nám už ani nerátali vianočné sviatky. Dúfame, že si to spolu s nami rovnako užili aj všetci návštevníci našej vianočnej parády.   VIAC »

  19.12.2017

 • °

  Na svätého Mikuláša neučí sa ... 

  ... neskúša sa. Keby ste nás skúšali, päťky by sa sypali... Generácie študentov vyslovovali, či písali tieto verše na tabule školských tried počas obľúbeného sviatku roka prezrádzajúceho blížiace sa Vianoce a zimné prázdniny. Nie je tomu inak ani dnes.   VIAC »

  06.12.2017

 • °

  Prvácky teambuilding

  Čo je to vlastne trieda? Umelo vytvorený zhluk častokrát diametrálne odlišných individuí... Teambuilding mal byť liekom pre našich nových obyvateľov rokfortského hradu. Hoci roky rokúce je to skôr čas a spoločný nepriateľ, čo komunity (ne)dobrovoľne spája. No čuduj sa svete, zabralo...   VIAC »

  07.11.2017

 • °

  Keď záložka do knihy spája

  Zapojili sme sa do literárneho projektu Záložka do knihy spája školy. Cieľom bola podpora čítania a výmena vlastnoručne vyrobených záložiek s partnerskou školou. Na hodinách literatúry sme čítali, počúvali, strihali, kreslili, lepili, prosto pilne tvorili.   VIAC »

  13.11.2017

 • °

  Hodina deťom so študentmi

  Aj tohto roku naši študenti pomáhali ako dobrovoľníci zbierky Hodina deťom. Mohli ste ich stretnúť s charakteristickou žltou škatuľkou a vyobrazeným maskotom v uliciach Levoče a Spišského Podhradia. Všetkým darcom srdečná vďaka.   VIAC »

  10.11.2017

 • °

  Medzitriedne basketbalové zápasy

  Vo veľkom bežia každoročné medzitriedne basketbalové zápasy v kategórii dievčat i chlapcov. Pomaly sa blížime do veľkého finále, ktoré sa uskutoční posledný týždeň pred vianočnými prázdninami. Na fotke vysmiate mrštné oktavanky po zápase s džamperkami z prvej A.   VIAC »

  03.11.2017

 • °

  Túlavé vedecké topánky

  Pri príležitosti Týždňa vedy a techniky sme navštívili v Košiciach Štátnu vedeckú knižnicu, s kvarťanmi sme si pozreli výstavu vedeckých hračiek a osobností vedy a techniky a túlavé topánky nás zaviedli aj do planetária Slovenského technického múzea.   VIAC »

  07.11.2017

 • °

  Korunná princezná kráľovstva diktátov

  Pri príležitosti 202. výročia narodenia Ľudovíta Štúra sa na pôde Strednej odbornej školy Majstra Pavla v Levoči uskutočnil už 3. ročník Majstrovstiev levočských stredných škôl v písaní diktátu. Naše farby obhájila Karolína Kopaničáková z I.A 2. miestom.   VIAC »

  27.10.2017

 • °

  V tieni gotickej katedrály

  Len sme kráčali, cítiac anjouovské ľalie, v tieni ohromujúcej gotickej katedrály, v meste s erbom... Ponorení do dychberúcich príbehov sme nedobrovoľne obživli až dotykmi poludňajšieho košického vetra. Škoda, že nie je možné takto na jeden deň zhmotniť každú z dejepisných maturitných tém...   VIAC »

  07.11.2017

 • °

  Víťazstvo červených dresov

  Z okresného turnaja žiakov stredných škôl vo futsale, ktoré tradične organizuje Centrum voľného času Olymp, si spomedzi šiestich ďalších konkurentov tím našich chlapcov priniesol pokál za úžasné prvé miesto! Blahoželáme a držíme palce v blížiacom sa krajskom kole!   VIAC »

  08.11.2017

 • °

  Recyklujem, recykluješ, recyklujeme

  V pondelok 6. novembra 2017 sa uskutoční v priestoroch Zážitkového centra vedy Aurelium slávnostné otvorenie Týždňa vedy a techniky. Nasledovať bude slávnostné vyhlásenie výsledkov výtvarnej súťaže na tému Ako recyklujem a naše práce budú pritom.   VIAC »

  03.11.2017

 • °

  Roadshow úradu vlády

  Cieľom "vládnej" návštevy bolo priblížiť študentom problematiku financovania rozličných projektov z európskych fondov a ponúknuť im možnosť vyskúšať si pripraviť projektový zámer na základe skutočných potrieb nášho regiónu a reálnych možností jednotlivých operačných programov.   VIAC »

  12.10.2017

 • °

  Slávnostná imatrikulácia prímanov

  Naše najmladšie prírastky na "Rokforte" už vyfasovali svoje hélium... Po úspešnom absolvovaní sofistikovaných úloh a kritickom zhodnotení fundovanej poroty boli slávnostne prijatí medzi miestne študentstvo. Vitajte! A veľa úspechov!   VIAC »

  27.10.2017

 • °

  Koulrofobikom vstup zakázaný!

  Žiaľ, tabuľku s oným nápisom by ste pred bránou nášho Rokfortu v piatok darmo hľadali. Noví prímani a prváci imatrikulovaní klaunom Stephena Kinga nemali na výber. Tretiaci namiešali dych berúci letkvár hrôzy, zábavy a neočakávaných bravúrnych hereckých výkonov.   VIAC »

  27.10.2017

 • °

  Jedno deci vyrehotanej krvi

  V krvilačných zariadeniach po celej našej vysatej zemi môžete stretnúť ľudské bytosti sťa bez duše. Alebo nestretnete žiadnu. V oných zariadeniach... No v Levoči naši radodajní študenti rozdávajú krv na počkanie. S úsmevom Mony Lisy. Veď čo nespravíš pre...   VIAC »

  26.10.2017

strana:

Kontakt

 • Gymnázium J. Francisciho-Rimavského
  Kláštorská 37, 05467 Levoča
  GPS: 49°1'30" N, 20°35'10" E
 • riaditeľ školy: 0534514255
  zástupkyňa riaditeľa: 0534512250
  sekretariát školy: 0534512252
  školská jedáleň: 0534512512

Informácie

Galéria