Slovenský jazyk a literatúra

Voliteľné predmety

SEMINÁR ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA  A LITERATÚRY /SSJ/ 2 hod. týždenne

LITERÁRNY SEMINÁR (LIS) 2 hod. týždenne

Oba semináre budú zamerané na opakovanie a prehlbovanie učiva na externú a internú maturitnú skúšku. Cieľom bude teoretickým i tvorivým, praktickým spôsobom aktivovať poznatky z predmetu tak, aby ich študenti dokázali samostatne aplikovať v písomnej aj ústnej časti maturitnej skúšky.

Na seminári sa budú prostredníctvom ústnych i písomných prejavov rozvíjať reálne jazykové zručnosti myšlienkové postoje, zvyšovať jazyková kultúra.

Náplň hodín je možné prispôsobiť aj špecifickým požiadavkám študentov, ktorí majú záujem o školy humanitného zamerania.

Podrobnejšie informácie sprostredkujú vyučujúci slovenského jazyka a literatúry.

Vedeli ste, že… ?

Učenec a rímsko-katolícky kňaz Anton Bernolák kodifikoval prvú spisovnú slovenčinu (tzv. kultúrnu západoslovenčinu) roku 1787.