Stránky predmetovej komisie Konverzácia v nemeckom jazyku

O predmetoch

ROZŠÍRENÝ NEMECKÝ JAZYK /RNJ/ 4 hod. týždenne

Rozšírený nemecký jazyk s dotáciou 4 hodín ponúka komplexnú prípravu na internú i externú časť maturitnej skúšky. Sú tu vymedzené požiadavky na receptívne, produktívne a interaktívne zručnosti žiaka. Rozsah požiadaviek na jazykovú kompetenciu je prispôsobený komunikačným situáciám a tematickým okruhom

1 hodina týždenne je venovaná rozšíreniu gramatického učiva, ktoré je obsahom testu - jazykové štruktúry.

2 hodiny sú venované produktívnym jazykovým zručnostiam; komunikačnej funkcii, 30 témam, popisu obrázku i komunikačným situáciám, ktoré sú obsahom ústnej časti maturitnej skúšky.

1 hodina je zameraná na receptívne jazykové zručnosti – čítanie s porozumením, posluch s porozumením a na produktívnu jazykovú zručnosť - nácvik písomného prejavu, ktorý je súčasťou písomnej formy internej časti maturitnej skúšky.

KONVERZÁCIA V NEMECKOM JAZYKU /KNJ/ 2 hod. týždenne

Predmet konverzácia v nemeckom jazyku s dotáciou 2 hodín týždenne je určená pre žiakov, ktorí si chcú rozšíriť svoje vedomosti a zúročiť ich vo vyššej komunikatívnej kompetencii, predovšetkým v rámci dialógu či monológu. Pri výbere tém vychádzame zo záujmov žiakov a ich jazykových potrieb. Je určená pre žiakov, ktorí  chcú získať vyššiu úroveň komunikatívnej kompetencie – plynulo a s istotou komunikovať v danom jazyku a pre žiakov, ktorí chcú ísť maturovať z nemeckého jazyka, a chcú si doplniť vedomosti, dosiahnuť vyššiu úroveň v komunikatívnej kompetencii, ktorú môžu využiť pri ďalšom štúdiu i v praktickom živote.