• °

  Finančná sloboda kvarťanov

  Kvarťania investovali, zhodnocovali, bohatli. Aspoň na pár hodín si vyskúšali ten vytúžený pocit vlastníctva kopy "voňajúcich" bankoviek. Spoznávali svet peňazí so všetkými jeho nuansami. Prostredníctvom hry Finančná sloboda si cibrili finančnú gramotnosť.   VIAC »

  05.10.2017

 • °

  Malí cezpoľní bežci a bežkyne

  V okresnom kole cezpoľného behu základných škôl a osemročných gymnázií, ktoré už tradične organizuje Základná škola Gašpara Haina v Levoči, sa naša žiačka Laura Prílohová z kvarty A umiestnila na fantastickom 1. mieste. Blahoželáme.   VIAC »

  03.10.2017

 • °

  Hókusy-pókusy pod dohľadom vedy

  Každý deň využívame tisícky výsledkov vied a inovácií preto sa mottom už 11. ročníka európskeho festivalu Noc výskumníkov stalo slovné spojenie vytvorené vedou. Niektorým výtvorom vedy sme sa pri tejto príležitosti rozhodli prísť na koreň aj u nás v škole...   VIAC »

  29.09.2017

 • °

  Výskumná expedícia smer Prešporok

  Dobrodružstvo minulého týždňa dopadlo na jednotku. Prebádali sme nielen zákutia Bratislavy vďaka projektu Divná Bratislava, ale navštívili aj Múzeum dopravy, Zážitkové centrum vedy Aurelium, výstavu Ľudské telo a tiež Noc výskumníkov.   VIAC »

  29.09.2017

 • °

  V Mikuláši a Závažnej Porube

  S druhákmi a sekunďákmi sme sa vybrali pozrieť pamätné miesta spojené so životmi Janka Kráľa a Milana Rúfusa v Liptovskom Mikuláši a Závažnej Porube. Vďaka tejto dlhoročnej tradícii tak oživujeme "neživé" stránky učebníc literatúry.   VIAC »

  27.09.2017

 • °

  Potulky Turčianskym sv. Martinom

  S tretiakmi a terciánmi sme navštívili dom Jozefa Cígera Hronského a ateliér s bytom Martina Benku. Zašli sme i na cintorín k hrobu Janka Francisciho-Rimavského, významnej osobnosti slovenských dejín, ktorého meno nesie aj naša škola.   VIAC »

  12.09.2017

 • °

  Predimatrikulačné kreácie

  S príchodom septembra začína školský rok a s ním pravidelne prichádza do nášho Rokfortu aj nový čarodejnícky materiál. A ten sa patrí patrične privítať. Záslužnej úlohy sa zhostili tretiaci. Našich nových prímanov a prvákov riadne "očárovali"   VIAC »

  08.09.2017

 • °

  Geniálna mriežka deväť krát deväť

  Keď sa povie SUDOKU, predstavíme si čísla v mriežke 9x9. Preto nie je žiadnym prekvapením, že práve 9. september sa stal jeho medzinárodným dňom. Ako ho osláviť? Predsa riešením... S výnimkou maturantov sme oslavovali všetci.   VIAC »

  08.09.2017

 • °

  Podkúvanie finančne (ne)gramotných

  Navštívil nás super senior krajský riaditeľ OVB Miroslav Kopernický a porozprával svoj príbeh. Tvrdí, že v živote sa treba snažiť o dve veci: Prvá - dostať to čo chceme a druhá - užiť si to. No iba tí najmúdrejší dosiahnú tú druhú. Teraz už len byť múdrymi.   VIAC »

  06.09.2017

 • °

  Nový september, nový začiatok

  Obvyklý prvý školský deň plný vysmiatych a ukecaných hláv za nami :-D Horšie to už bude zajtra, pozajtra a ... Ale veď zvyk je údajne železnou košeľou, tvrdia niektorí "priatelia" školy :-/ My uprednostňujeme skôr spontánnu radosť z nového a objavovaného.   VIAC »

  04.09.2017

 • 31. 5. 2017

  Naše budúce IT špecialistky

  Posledný májový deň viedol u nás Marián Rusnák z Aj Ty v IT praktický IT workshop a takto to okomentoval na fcb: "Toto gymnázium má neuveriteľne nádhernú budovu a fakt šikovné baby." Baby ďakujú... ;-)

 • 1. 6. 2017

  Tajný život rastlín nášho mesta

  Vybrala si nás Veolia a Živica do projektu Tajný život mesta. Pomocou tabletov a mobilnej aplikácie Pl@ntNet študenti preskúmali zaujímavé lokality Levoče, objavovali biodiverzitu a spoznávali rôzne rastliny. Následne nás s výsledkami oboznámili.

 • 31. 5. 2017

  Svetové dedičstvo na Spiši

  Skúmalo sa, bádalo, pátralo ostošesť. Oko hladiace prostredie Levoče, Spišskej Kapituly a Spišského hradu, skvelé počasie, fantastická nálada a priehrštia infokyslíka snáď napokon zanechali na našich výskumníkoch len blahodárne stopy.

 • 2. 6. 2017

  Viaczmyselné múzeum zmyslov

  Jedinečné múzeum svojím zameraním je po rekonštrukcii ešte jedinečnejšie, interaktívne, zábavné a moderné. Múzeum špeciálneho školstva v Levoči. No nenavštívte ho... Prekutrali sme, čo sa len dalo a pošteklili všetky zmysly.

 • 15. 5. 2017

  Európske solárne dni 2017

  Tento ročník Solárnych dní sme na hodinách fyziky v elektrických obvodoch napájali zo solárnych článkov nielen svetelnú diódu, ale použili sme aj motorček a vodné čerpadlo, ktoré sme nainštalovali do domčekov. A napojil sa aj prezident ;-)

 • 12. 5. 2017

  Štvrtáci von, maturanti dnu

  Každoročne pred tzv. akademickým týždňom sa štvrtáci tradične lúčia so školou a jej obyvateľmi, od riaditeľa až po triedne pavúky... So štvrtákmi sme sa teda rozlúčili, ale len preto, aby sme sa o týždeň stretli s maturantmi. Držíme palce!

 • 16. 5. 2017

  Trilkujúci slávik v Kikinom hrdle

  Spevácka súťaž Slávik Slovenska začína každoročne vo februári triednymi a školskými kolami. O tomto čase malí slávici trilkujú už v okresoch. V tom levočskom sa naša žiačka Kika Lafková umiestnila v kategórii III. na 2. mieste. Blahoželáme!

 • 11. 5. 2017

  Finančnou slobodou k slobode

  Prostredníctvom hry Finančná sloboda pod vedením Zuzany Salanciovej sa žiaci učili pracovať s rodinnými financiami a finančnými produktmi na trhu. Aký to malo význam? Zase o trošku menej Slovákov bude svoje peniaze držať doma a pchať pod vankúš.

 • 9. 5. 2017

  Osvietení v Solivare pri Prešove

  Hneď tu "za rohom" si hovie unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, pochádzajúci zo 17. storočia. Tak sme ho trošku "vyrušili", preliezli krížom-krážom, čo-to sa vyzvedeli a odteraz už solíme osvietene ;-)

 • 8. 5. 2017

  Cesty za poznaním minulosti

  Aj tento rok sa naši žiaci zapojili už do 9. ročníka celoslovenskej literárnej a výtvarnej súťaže Cesty za poznaním minulosti. Tentokrát pri príležitosti 73. výročia SNP a 72. výročia ukončenia druhej svetovej vojny. Pokochajte sa ich dielkami.

strana:

Kontakt

 • Gymnázium J. Francisciho-Rimavského
  Kláštorská 37, 05467 Levoča
  GPS: 49°1'30" N, 20°35'10" E
 • riaditeľ školy: 0534514255
  zástupkyňa riaditeľa: 0534512250
  sekretariát školy: 0534512252
  školská jedáleň: 0534512512

Informácie

Galéria