Mladí reportéri

Súťaž Mladí reportéri dáva priestor všetkým mladým ľuďom na Slovensku a to bez ohľadu na ich žurnalistickú zdatnosť, štylistiku či dokonalú gramatiku. Dôležitý je vzťah ku kreatívnemu písaniu.

Súťaž Mladí reportéri je národný projekt neformálneho vzdelávania mládeže v oblasti mediálnej gramotnosti pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Súťaž je určená pre žiakov druhého stupňa základných škôl a stredoškolákov. Súťažným tímom môže byť skupina študentov podieľajúcich sa na tvorbe školského časopisu (redakčná rada a prispievatelia) alebo konkrétna trieda.

Prihlásiť sa je možné TU (nájdete tam všetky podrobné informácie).

Cieľom projektu je inšpirovať mladých ľudí, aby po svete chodili s otvorenými očami a pozorne načúvali, boli dostatočne občiansky angažovaní, zaujímali sa o dianie navôkol, viedli štruktúrovaný dialóg s „dôležitými dospelými“, nebáli sa vyjadriť svoj názor a používali svoju prítomnosť na internete na vytváranie hodnôt a činov, ktorými môžu pozitívne meniť svet, v ktorom žijú.

Projekt dáva priestor všetkým mladým ľuďom na Slovensku a to bez ohľadu na ich žurnalistickú zdatnosť, štylistiku či dokonalú gramatiku. Dôležitá je motivácia a chuť pridať ruku k dielu – vytvoriť si vzťah ku kreatívnemu písaniu, fotografii, videu, pretože môžu slúžiť ako vyjadrovací prostriedok na odkomunikovanie myšlienok, názorov a vecí, v ktorých sa mladí ľudia občiansky angažujú.

Na víťazov kolektívnych i individuálnych kategórií čakajú atraktívne ceny – technologické pomôcky (tablety, fotoaparáty, smartfóny, diktafóny a kamera), prostredníctvom ktorých môžu ďalej a čo najlepšie vykonávať „remeslo“ mladých reportérov.

17. 04. 2015   |   Vierka Kopaničáková