Sociálne siete vs. ľudské práva

V piatok 5. decembra v čase od 10.00 hod. do 11.30 hod. sa na našej škole uskutoční ďalšia z radu videokonferenčných prednášok. Prednášať bude RNDr. JUDr. Pavol Sokol, právnik v EISi.

Z obsahu prednášky Sociálne siete vs. základné ľudské práva a slobody:

Facebook, Pokec, Twitter, Google+ a mnoho ďalších sociálnych sietí, ktoré denno-denne používame, čím ďalej, tým viac menia naše životy. Ľudské práva a slobody, tak ako ich poznáme v reálnom svete, vo virtuálnom svete sociálnych sietí naberajú nové rozmery. Poznáte svoje základné práva a slobody v sociálnych sieťach? Na koľko ste si vedomí, že svojím konaním na sociálnych sieťach môžete zasiahnuť do práv iných?

Cieľom tejto prednášky je poskytnúť iný ako technický pohľad na sociálne siete, a to právny pohľad so zameraním na uplatňovanie základných ľudských práv a slobôd. Prednáška  sa primárne zameriava na súkromie osôb v sociálnych sieťach, ochranu osobnosti a osobných údajov a rôzne druhy počítačovej kriminality. Príďte na prednášku a staňte sa uvedomelejším užívateľom sociálnych sieti, ktorý ma pod kontrolou svoj virtuálny život!

Prednášky sa žiaci môžu zúčastniť osobne na pôde fakulty (ulica Moyzesova 11 v Košiciach, miestnosť M/5 - v prípade zmeny budeme prihlásené školy informovať), alebo videokonferenčne na pôde školy (pokiaľ to technické možnosti umožnia). Prednášajúcim bude RNDr. JUDr. Pavol SOKOL, právnik v EISi, doktorand na Ústave Informatiky Prírodovedeckej fakulty UPJŠ, správca počítačovej siete na Centre Aplikovanej Informatiky Prírodovedeckej fakulty UPJŠ.

21. 11. 2014   |   Viera Kopaničáková