Malí veľkí biologickí experti

Marek a Karolína z prímy aj Michal a Šimon zo sekundy sa zúčastnili okresného kola biologickej olympiády v kategórii E. Najúspešnejší z nich bol Michal, obsadil 3. miesto v odbore geológia.

V utorok 12. apríla 2016 sa štyria naši žiaci, Marek Palenčár a Karolína Jurčová z prímy aj Michal Gally a Šimon Gavula zo sekundy zúčastnili okresného kola biologickej olympiády v kategórii E v odboroch zoológia, botanika a geológia. Michal Gally sa umiestnil v odbore geológia na 3. mieste. Aj Marek, Karolínka a Šimon nazbierali slušný počet bodov v troch častiach súťaže, a to v zbierke, identifikácii prírodnín a teste. Marek sa umiestnil na 5. mieste, Karolínka a Šimon na 4. mieste.

Táto súťaž patrí medzi veľmi náročné, kde sa žiaci musia naučiť mnoho faktov o jednotlivých druhoch rastlín, živočíchov alebo minerálov a hornín, musia zvládnuť naučiť sa mnoho latinských (vedeckých) názvov druhov, preto klobúk dole pred nimi. K výsledkom im blahoželáme a prajeme veľa síl do budúcoročnej súťaže.

12. 04. 2016   |   Beáta Procházková