Slávik Slovenska 2015

Občianske združenie Slávik Slovenska vyhlásilo 25. ročník celoštátnej speváckej súťaže detí v interpretácii ľudovej piesne. Okresného kola tejto súťaže sa zúčastní Laura Prílohová.

Občianske združenie Slávik Slovenska vyhlasuje 25. ročník celoštátnej speváckej súťaže detí v interpretácii ľudovej piesne SLÁVIK SLOVENSKA 2015. Súťažiaci vo všetkých kategóriách sú povinní spievať dve piesne. Podmienkou je, aby jedna z piesní pochádzala zo Spevníčka SS 2015.

Druhú pieseň si súťažiaci volia podľa vlastného výberu, prípadne po dohovore s pedagógom alebo rodičom, t. j. pieseň, ktorú radi spievajú. Piesne musia obsahovať aspoň dve slohy. Súťažiaci v okresnom kole sú povinní mať hudobný (inštrumentálny) sprievod pri jednej z piesní, ďalšiu súťažiaci interpretujú bez sprievodu (à capella).

Laura Prílohová z Prímy A  si vybrala piesne: Kedz sebe zašpivam (zo spevníka) a Anička dušička. Na okresnom kole 6. mája 2015 v Mestskom divadle v Levoči ju bude doprevádzať Ľudová hudba JAS, v ktorej primáškou je Soňa Grobarčíková z Kvinty A.

VÝSLEDKY

1. miesto Diana Korchňáková (ZŠ Nižné Repaše)
1. miesto Mária Tremková (ZŠ Gašpara Haina, Levoča)
1. miesto Tamara Vaľková (ZŠ Školská, Spišské Podhradie
)

Naša študentka Laura Prílohová z Prímy A sa žiaľ neumiestnila na žiadnom z prvých troch miest, napriek tomu jej veľmi pekne ďakujeme za reprezentovanie školy a budeme veľmi radi, ak sa súťaže zúčastní aj budúci rok.

05. 05. 2015   |   Galina Kacejová