Rozhoduj o Európe

Informačný a vzdelávací projekt Rozhoduj o Európe je kombináciou série interaktívnych seminárov a simulácie modelového zasadnutia inštitúcií EÚ. V piatok 17. apríla sa simulovalo aj u nás.

Aktivity projektu tvoria unikátny súbor efektívnej komunikácie aktuálnych európskych tém a fungovania Európskej únie zameraný na cieľovú skupinu študentov stredných škôl. Primárnym cieľom projektu je zvýšenie informovanosti o európskej integrácii a o súčasných kľúčových otázkach s ňou spojených a snaha o aktívne zapojenie mladej generácie do rozhodovacieho procesu.

Obe kľúčové aktivity projektu (16 regionálnych seminárov a päťdňová simulácia rokovania Rady EÚ) vedú k obohateniu účastníkov projektu o nové skúsenosti a informácie o fungovaní EÚ. Zároveň účastníci svojím zapojením do projektu pomocou neformálneho vzdelávania získajú možnosť rozvíjať svoje zručnosti nadväzovaním kontaktov, argumentáciou, formulovaním vlastných názorov a postojov a rešpektovaním názorov druhého.

17. 04. 2015   |   Eva Lafková, Oliver Chudovský   |   zdroj: Rozhoduj o Európe