Vedecký vtip

V súťaži Vedecký obrázkový vtip, ktorú organizuje Schola Ludus, sa náš študent Filip Kašper zo Septimy A umiestnil na 1. mieste. Nechal sa inšpirovať Fibonacciho paradigmou.

Predmetom súťaže sú originálne obrázkové vedecké vtipy alebo komiksy, realizované ľubovoľnou výtvarnou technikou vo formáte A4 s minimom slov. Ku každému súťažnému obrázkovému vedeckému vtipu patrí samostatný slovný komentár, ktorým autor približuje zámer, vývoj, význam a hodnotu vtipu.

Vtipy zaradené do súťaže sa môžu týkať pochopenia prírodných - fyzikálnych, chemických, biologických procesov, závislostí, zákonitostí, ich technologických aplikácií, poznávacích prístupov, metód a foriem uplatňovaných vo vede, ich priamych aplikácií v praxi a pod. so zvláštnym zreteľom na modely a modelovanie.

Filip Kašper sa nechal inšpirovať Fibonacciho paradigmou. Na kresbe je zachytený moment, keď Fibonacci vďaka oddychu prichádza na svoj najväčší objav. Zámer vtipu je poukázať na skutočnosť, že za niektorými z najväčších objavov stojí len inšpirácia z bežného života (počet pohárov na Fibonacciho stole).

Filipovi blahoželáme a tešíme sa. Vďaka úspešnej účasti v súťaži sme pripravili výstavu všetkých súťažných vtipov, z celého Slovenska, aj v priestoroch školy. Môžete si ju prísť pozrieť počas celého mája.

13. 04. 2015   |   Galina Kacejová   |   zdroj: Schola ludus

FOTOALBUM/ VÝSTAVA