PROJEKT MINI-ERASMUS

16. - 22. 11. 2018

Mini-Erasmus je projekt, ktorý študentom ponúka neopakovateľnú možnosť vyskúšať si na vlastnej koži život na vysnívanej vysokej škole v priebehu semestrálneho týždňa a vďaka tejto skúsenosti zistiť, či je váš doterajší výber školy ideálnou voľbou.

Krátky, avšak zaujímavý pobyt na škole vám otvorí oči a práve vďaka nemu za týždeň stretnete nových mladých ľudí s podobnými záujmami, s ktorými zostanete v kontakte aj naďalej a o pár rokov sa možno stretnete v rovnakej lavici, vďaka čomu si omnoho jednoduchšie zvyknete na neznáme prostredie ďaleko od domova.

Ja osobne som si vybrala Katedru slovenského jazyka a literatúry na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a týždenný pobyt ma len utvrdil v tom, že mám o štúdium na katedre reálny záujem. Zaujal ma najmä prístup učiteľov a spôsob, akým svoju prácu vykonávajú, svojskí študenti a krásna historická budova, v ktorej sa Filozofická fakulta Univerzity Komenského nachádza, dokonca priamo v centre nášho hlavného mesta.

Projekt Mini Erasmus určite odporúčam všetkým svedomitým študentom, ktorí túžia zažiť niečo úplne nové a zvedavosť ich láka aspoň na krátky moment nazrieť do budúcnosti.

Michaela Hasajová

III.A