Legendy môjho okolia

Zúčastnite sa výtvarnej súťaže Naši susedia - Legendy môjho okolia. Jej hlavným cieľom je nadväzovanie a rozvíjanie vzťahov a medzinárodnej spolupráce prostredníctvom kultúry a umenia.

1. Organizátor:

Dom kultúry mládeže v Rzeszowe v rámci cezhraničnej spolupráce medzi mestami Vranov nad Topľou a Rzeszow

2. Hlavný cieľ:

Nadväzovanie a rozvíjanie vzťahov a medzinárodnej spolupráce prostredníctvom kultúry a umenia.

3. Špecifické ciele:

• upevňovanie pozitívnych vzťahov a priateľstva medzi Slovákmi

• podpora aktivít spojených s národnou kultúrou Poľska a Slovenska

• smerovanie perspektív rozvoja a spolupráce v kontexte členstva

• rozvoj predstavivosti a tvorivého vyjadrovania detí

• Súťažné práce prijímame do 13. marca 2015 (rozhoduje dátum poštovej pečiatky).

• O výsledkoch súťaže budú víťazi informovaní listom.

• Vyhodnotenie súťaže a otvorenie výstavy sa uskutoční v apríli 2015.

5. Podmienky účasti:

• Súťaže sa môžu zúčastniť deti a mládež z Podkarpatského vojvodstva a Prešovského kraja. Výtvarné práce sa budú hodnotiť a oceňovať v 3 vekových skupinách – kategóriách:

I. kategória: 7 – 10 rokov

II. kategória: 11 – 14 rokov

III. kategória: 15 – 18 rokov

• Každý účastník posiela jednu prácu vyhotovenú, tzv. plošnou technikou (maľba, kresba, grafika, umelecká tkanina, koláž). POZOR!!! Práce zhotovené tzv. priestorovou technikou alebo s použitím nalepovanej plastelíny a podobných materiálov ako aj kolektívne práce sa do súťaže nebudú prijímať.

• Práce musia obsahovať tému súťaže: „Legendy z môjho okolia“. Práca má zobrazovať pohľad autora na legendu, ktorá sa viaže na jeho blízke okolie, v ktorom žije (na zadnej strane práce uveďte prosím meno alebo názov legendy).

• Každá škola môže poslať maximálne 10 výtvarných prác (celkovo) s jasne vyplneným formulárom.

• Práce by nemali presahovať veľkosť 70x100 cm

• Práce je potrebné zasielať bez pasparty.

• Každá práca zaradená do súťaže je výsledkom činnosti autora. Učiteľ pôsobí iba ako inštruktor.

• Na zadnej strane práce je potrebné uviesť informácie podľa vzoru – vyplňte ich paličkovým písmom:

Meno a priezvisko autora práce

Kategória, vek

Adresa školy spolu s telefónnym číslom a e-mailovou adresou

Meno a priezvisko pripravujúceho učiteľa

Telefónne číslo a e-mailová adresa učiteľa

Názov legendy

• Ceny a čestné uznania budú udelené každej vekovej kategórii. Ocenené práce prechádzajú do vlastníctva organizátora.

• Odoslanie prác na súťaž znamená postúpenie vlastníckeho práva k dielu a autorských práv, o ktorých hovorí článok 50 zákona o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (Dz. U. zbierka zákonov z 1994 r., č. 24, pol. 83), k dielu v prospech organizátora, ako aj poskytnutie súhlasu so zverejnením víťazných prác.

• Osobné údaje účastníkov sa budú používať na účely výberu víťaza súťaže a odovzdania ceny. Uvedením osobných údajov účastník a jeho zákonní zástupcovia poskytujú súhlas so zverejnením týchto údajov pri vyhlasovaní výsledkov súťaže, ako aj v médiách a propagačných materiáloch organizátora.

Práce zabezpečené proti poškodeniu posielajte alebo doručte na adresu:

Młodzieżowy Dom Kultury

ul. Osmeckiego 51

35-506 Rzeszów, Poland

Tel./fax. +48 17 748 38 91

Pravidlá a výsledky súťaže budú zverejnené na webovej stránke:

www.mdk-rzeszow.art.pl

24. 02. 2015   |   Renáta Milčáková