Predmetové olympiády

Počas dvoch týždňov od 3. do 12. decembra prebehli školské kolá predmetových olympiád a pytagoriáda. Všetkým účastníkom ďakujeme a víťazom blahoželáme. Tu sú výsledky.

SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA

Dňa 3. decembra 2014 sa uskutočnil 7. ročník školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kategóriách A, B. Olympiády sa zúčastnilo 21 študentov, ktorí svoje vedomosti z materinského jazyka predviedli v písomnej a ústnej časti.

Písomná časť pozostávala z práce s textom zameranej na porozumenie textu, jeho analýzu z hľadiska jazykových rovín (30 min.) a z tvorby vlastného textu, využitia slohových postupov a jazykových štýlov (30 min.). Ústna časť pozostávala z rečníckeho prejavu na stanovenú tému a slohový útvar.

Študenti predviedli v niektorých prípadoch skvelé výkony, ale len jeden môže byť víťaz. Aké sú teda výsledky?

K a t e g ó r i a   A

1. miesto: Kristína Kožušková (3.A)
2. miesto: Dárius Poklemba (septima A)

3. miesto: Diana Krajčíriková (3.A)

K a t e g ó r i a   B

1. miesto: Soňa Grobarčíková (kvinta A)
2. miesto: Lenka Strapková (1.A)
                 Viktória Kovalčíková (1.A)

3. miesto: Tímea Gorbárová (kvinta A)

ANGLICKÝ JAZYK

Olympiády z anglického jazyka v kategórii 1A sa zúčastnilo 9 študentov, v kategórii 2A spolu 10 študentov a napokon v kategórii 2B 12 študentov. Víťazmi sú:

K a t e g ó r i a   1A

1. miesto: Martin Strážik (príma A)

2. miesto: Emma Bičanovská (príma A)

3. miesto: Matúš Dluhoš (príma A)

K a t e g ó r i a   2A

1. miesto: Dávid Šandala (I.A)

2. miesto: Barbora Kašperová (I.A)

3. miesto: Lucia Pekarčíková (kvinta A)

K a t e g ó r i a   2B

1. miesto: Gabriel Špiner (III.A) - zároveň v súťaži ANGLIČTINÁR ROKA

sa umiestnil na 79. mieste v rámci Slovenska

2. miesto: Dušan Scholz (oktáva A)

3. miesto: Filip Kašper (septima A)

NEMECKÝ JAZYK

Olympiáda z nemeckého jazyka sa konala 10. decembra 2014. V kategórii 2A sa jej zúčastnili 12 študenti a v kategórii 2B spolu 6 študenti. Víťazmi sú:

K a t e g ó r i a   2A

1. miesto: Michal Strážik (kvinta A)

2. miesto: Lucia Pekarčíková (kvinta A)

3. miesto: Blažej Kalinaj (I.A)

(4. Dávid Šandala, 5. Barbora Kašperová, 6. Matej Křenek, 7. Ľubomír Gernáth, 8. Tímea Gorbárová, 9. Nikola Zajacová, 10. Jakub Oravec, 11. Aneta Krajníková, 12. Agáta Suchá )

K a t e g ó r i a   2B

1. miesto: Ľubica Antalíková (III.A)

2. miesto: Laura Strnálová (III.A)

3. miesto: Štefánia Orlovská (III.A)

(4. Dárius Poklemba, 5. Peter Dobrovič, 6. Filip Kašper)

DEJEPIS

Olympiáda z dejepisu sa konala 9. decembra 2014. V kategórii F sa jej zúčastnili 3 študenti a v kategórii A,B 16 študentov. Víťaz v kategórii F postupuje na okresné kolo a víťaz v kategórii A,B na krajské kolo. Víťazmi sú:

K a t e g ó r i a   F

1. miesto: Laura Prílohová (príma A)

2. miesto: Martin Strážik (príma A)

3. miesto: Michal Gally (príma A)

K a t e g ó r i a   AB

1. miesto: Laura Strnalová (III.A)

2. miesto: Júlia Jankovčinová (septima A)

3. miesto: Nikola Pirščová (septima A)

(4. Blažej Kalinaj, 5. Ivana Krajníková, 6. Matej Křenek, 7. Dávid Šandala, 8. Ľubomír Gernáth, 9. Juraj Gabáni, 10. Filip Kašper, 11. Šimon Tripšanský, 12. Martin Mogrovič, 13. Michal Hanigovský, 14. Martin Krendželák, 15. Lucia Pekarčíková, 16. Petra Kalíšková)

GEOGRAFIA

Olympiáda z geografie sa konala 12. decembra 2014. V kategórii F sa jej zúčastnili všetci 18 študenti prímy A. Víťazné sú však len prvé tri miesta a tu je ich obsadenie:

K a t e g ó r i a   F

1. miesto: Laura Prílohová (príma A)

2. miesto: Martin Strážik (príma A)

3. miesto: Nina Šurcová (príma A)

PYTAGORIÁDA

Pytagoriáda sa konala 11. decembra 2014. V kategórii P6 sa jej zúčastnili všetci študenti prímy A. Hodnotené sú len prvé tri miesta, na ktorých sa umiestnili nasledujúci súťažiaci:

K a t e g ó r i a   P6

1. miesto: Martin Strážik (príma A)

2. a 3. miesto: Laura Prílohová, Nina Šurcová (príma A)

Všetkým víťazom blahoželáme a prajeme veľa úspechov vo vyšších kolách!

12. 12. 2014   |   Iva Kovaliková, Renáta Milčáková, Mária Zelená, Lenka Valentová, Ingrid Kochová, Števo Plačko

Janka Hricová, Eva Lafková, Beáta Prochádzková, Galina Kacejová