Keď záložka do knihy spája

V októbri sme sa zapojili do literárneho projektu Záložka do knihy spája školy. Cieľom bola podpora čítania a výmena vlastnoručne vyrobených záložiek s partnerskou školou.

Študenti nášho gymnázia sa v októbri zapojili do literárneho projektu Záložka do knihy spája školy. Cieľom bola podpora čítania a výmena záložiek, ktoré súviseli s témami - Literárne osobnosti nášho regiónu a Tajuplný svet knižných príbehov. Počas realizácie záložiek sme sa hodinách literatúry čítali, počúvali, rozoberali rôzne básne a poviedky, strihali, kreslili, lepili, jedným slovom pilne tvorili. Z pestrých ilustrácii a citátov študenti vytvorili milé záložky, ktoré sme poslali pridelenej partnerskej škole. "My sme potešili ich, oni nás." Projekt študentov obohatil o príjemné literárne chvíle. Vďaka pútavým príbehom a básničkám, ktoré nie všetci doposiaľ poznali, načreli na dno svojej fantázie a obohatili sa o nové myšlienky, ktoré určite pohladia ich dušu.

13. 11. 2017   |   Soňa Chmelíková