Videokonferencie s odborníkmi

Študenti a vyučujúci gymnázia sa 17. októbra zúčastnili prvého videokonferenčného hovoru z pripraveného cyklu prednášok s odborníkmi z oblasti prírodných vied, matematiky a informatiky.

Dňa 17.10. 2014 sa žiaci a vyučujúci štátneho Gymnázia Janka Francisciho-Rimavského v Levoči zapojili do spolupráce s Prírodovedeckou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a prostredníctvom videokonferenčného prenosu vo výskumnej videokonferenčnej sieti Národnej akademickej siete pod názvom Virtuálna kolaborácia sa zúčastnili prvej prednášky odborníka na informačné technológie z cyklu prednášok s odborníkmi z praxe a vysokoškolskými pedagógmi z oblasti prírodných vied, matematiky a informatiky.

Pán Radoslav Staš z firmy IBM prednášal o tom, aké sú pracovné povinnosti a kompetencie informatika v práci a doma (typ práce, pracovná naplň), ako sa stať informatikom, aké sú očakávania mladého informatika v porovnaní s realitou a čo je potrebné urobiť, aby bol človek úspešný v tejto profesii a na čom pracujú v IBM. Do prednášky bolo možné vstupovať a klásť prednášajúcemu otázky.

Štátne gymnázium aj takto napĺňa svoj cieľ pripravovať našich mladých ľudí na štúdium perspektívnych, pre rozvoj národného hospodárstva kľúčových odborov univerzitného štúdia, ktoré žiakom po ukončení vysokej školy zabezpečia výhodné postavenie na trhu práce a možnosť získať kvalitné pracovné miesta. Projekt je realizovaný s podporou ŠF EÚ, Ministerstva školstva SR a UPJŠ v Košiciach. Národný videokonferenčný uzol je budovaný v spolupráci so Spoločensko-vedným ústavom SAV.

17. 10. 2014   |   Viera Kopaničáková