Letný biomasový tábor

Počas leta sa naši študenti spolu s vyučujúcimi ocitli v rámci projektu SMAPUDE-LIFE v letnom bio- masovom tábore v Rajci. Bolo skvelo a určite si to ešte zopakujeme :-)

V júli toho roku 19. sa celé naše dobrodružstvo začalo stretnutím na autobusovej stanici. Rozlúčili sme sa a dostali posledné rodičovské rady. Narastalo v nás vzrušenie na nasledujúci týždeň. Do nášho cieľa, ktorým bolo mestečko Rajec, sme dorazili krátko pred pol šiestou večer.

Pred pastoračným centrom, kde sme boli celý týždeň ubytovaní, nás čakala hlavná vedúca celého tábora pani Kavcová. Srdečne nás privítala a zaželala nám krásny týždeň plný zábavy. A veru to aj bol! V tábore sme sa naučili plno nových vecí - vyrábať recyklovaný papier, ozdobovať plechovice s peletkami, piecť a ozdobovať medovníky, strávili veľa času v parku Drieňová, kde zbierali a recyklovali odpad, jazdili na koňoch, súťažili a v neposlednom rade stavali hrádzky s pánom Kravčíkom na vysušenom potoku.

Tábor však nebol zameraný len na naše zručnosti, ktoré ako sme zistili sú naozaj bohaté, ale takisto aj na naše vedomosti. Naučili sme sa čo-to o obnoviteľných zdrojoch energie, o Slnku - našej najväčšej hviezde a celkovo čo-to o prírode, ktorá je všade okolo nás. Každý z nás si našiel veľa nových kamarátov/tiek. Celý týždeň v Rajci zbehol rýchlosťou svetla, na konci sme len stihli zvolať - snáď sa na rok uvidíme zas! :-)

26. 08. 2015   |   Miriam Gajdošová (oktáva A), Galina Kacejová, Vierka Kopaničáková